Największym powodzeniem cieszą się domy o prostej bryle. Takie projekty domów są bowiem najbardziej ekonomiczne i przeważnie każdy, kto decyduje się na budowę domu wolno stojącego, może sobie pozwolić na taką właśnie inwestycję.

Co przemawia za budynkami na planie kwadratu

Wybierając projekt domu, od razu zwraca się uwagę na formę budynku, na to, czy jest ona prosta. Jest to ważne głównie ze względu na to, że zwarta konstrukcja pozwala szybciej skończyć prace budowlane. Jeśli natomiast planuje się zatrudnić fachowców, którzy zrealizują dany projekt, liczy się każdy zaoszczędzony dzień pracy, gdyż często robocizna to wydatek, który sięga nawet do 30 - 40 procent kosztu samego budynku. Ponadto taka właśnie konstrukcja pozwala wykorzystać optymalnie dostępną przestrzeń użytkową. Można więc zagospodarować nie tylko miejsce, które znajduje się przy podłodze, ale i przy suficie, aranżując na przykład antresolę. Trzeba również przyznać, że budynek na planie kwadratu łatwo zaadaptować do powierzchni i kształtu działki. Zawsze ma się pewność, że taki dom będzie się też dobrze prezentować, niezależnie od architektury terenu, czy doboru konstrukcji dachu.

Dom o prostej bryle – dla kogo jest marzeniem

Prosta bryła to także bardzo prosty rachunek finansowy. Dokładnie zwykle można wyliczyć, jak dużo potrzeba materiałów na realizacje każdego etapu prac budowy, zatem dość łatwo udaje się sporządzić kosztorys. Ponadto prosta konstrukcja pozwala zaoszczędzić sporo materiału, zatem oszczędności można przeznaczyć na zakup najlepszych możliwych surowców. W ten sposób inwestuje się w trwałość całej konstrukcji, co zaprocentuje bezawaryjnym korzystaniem z wnętrza, a także i doskonałym wyglądem domu na zewnątrz. Trzeba też przyznać, że domy o prostej bryle może zbudować każdy, kto tylko zasięgnie odrobinę wiedzy w tym temacie. Zwłaszcza jeśli takie budynki nie wymagają zastosowania skomplikowanych technologii, dlatego też na każdym niemalże kroku można liczyć na duże oszczędności finansowe, które w żaden sposób nie odbija się na jakości całej konstrukcji. To właśnie sprawia, że domy o zwartej bryle cieszą się dużym powodzeniem, nawet pomimo zmieniających się trendów.