Bardzo popularne jest również sterowanie oświetleniem, dzięki któremu możemy zdalnie włączać lub wyłączać światło. Jednym przyciskiem możemy zapalić lob zgasić je wszędzie. Istnieje też opcja zmiany natężenia światła, na przykład jeżeli chcemy uzyskać romantyczny nastrój w sypialni lub w salonie. Takie rozwiązania dają ogromne możliwości, z których już teraz możemy korzystać. Sterowanie odbywać się może na kilka sposobów. Jeden z nich to kiedy na ścianie montowane są sensory, za pomocą których możemy sterować nie tylko światłem w całym domu, ale również na przykład roletami czy żaluzjami oraz sprzętem rtv. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów sensorów, które mogą posiadać domy inteligentne. Są też takie z dużą liczbą przycisków, czyli w kilkoma funkcjami.

Przy wyborze takiego włącznika, który ma mieć za zadanie nie tylko sterowanie oświetleniem, warto sprawdzić iloma funkcjami może sterować, jaki mają wygląd i to czy sterowanie nimi będzie łatwe dla wszystkich członków rodziny, nie tylko przez osoby dorosłe. Sterowanie możliwe jest również za pomocą pilota i to jednego do wielu funkcji, uniwersalnego. Istnieje też możliwość korzystania z zalet inteligentnego domu na ekranie telewizora, dzięki temu nie ruszając się sprzed telewizora możemy wykonywać wiele czynności jednocześnie. To wygodne dla wielu miłośników seriali. Urządzenia mobilne mogą być również elementami, dzięki którym będziemy zarządzać danymi funkcjami, wystarczy jedynie wgrać odpowiednią aplikację. Dzięki tym wszystkim opcjom możemy decydować o tym, co aktualnie dzieje się w naszym domu, to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie.
Inteligentny dom to już nie jest marzenie, ale rzeczywistość i to bardzo blisko nas. Warto korzystać z takich wyjść, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie.

z500.pl